Ahoj, jmenuji se Quiro Warpeco, ale všichni mi říkají Nox. No, skoro všichni. Malí lidé mi říkají Nok, ale to se ještě, hádám, že časem, ohlodá do správného tvaru. Jsem celočerný Německý ovčák, avšak narodil jsem se roku 2018 v Česku, tedy přesněji na Moravě, kde také žiji. Pocházím z pracovní linie těchto psů, z chovatelské stanice Warpeco.

Moje mamka je Juky Warpeco a taťka Vrisko Niox. Oba jsou celočerní, jako já. Asi budu po nich. Myslím, že vzhledově, hlavně v obličeji, se podobám své babičce z mamčiny strany, Lindě, ale to je možná jen moje domněnka.

Jsem vždy připravený na akci. Co kdyby si náhodou pánečci chtěli hrát třeba i o půlnoci? Nevadí, já to můžu dělat kdykoliv. Jsem pozorný a učenlivý. Jediné, co si nehodlám osvojit je, netahat toho loudu na vodítku. Pořád se courá a já si potřebuji rychle přečíst všechny značky, stopy a podobně.

Jsem ochranář. Svou rodinu si ohlídám kdykoliv a kdekoliv. Klidně zaženu i většího psa. To vůbec neřeším. Fakt.

Nejraději koušu ty směšně se chovající cizí pánečky do rukávu. Jen mě štve, že páneček mi nechce dovolit se na ně vrhnout a roztrhat je hned. Musím před tím dělat všelijaké kejkle. Jako běhat okolo těch stanů a sedět a štěkat a tak. Vopruz!

Další věc, kterou mám opravdu rád je míček. Jen nechápu, proč to pánečkovi někdy tak dlouho nedochází a já musím vymýšlet kde co. Někdy už vážně nevím, co bych měl udělat nebo jak. Ale nakonec to pánečkovi vždycky dojde a míček mi hodí.

Rád běhám za kde čím. Za balonky, létajícími talíři, veverkami. Asi by mě bavilo agility, ale nevím jestli k tomu pánečky někdy ukecám.

Co teda vážně nemám rád je, když si musím sednout do mokré trávy. Nebo když mi páneček roztahá granule po louce nebo poli a já je pak musím hledat. Nevím proč je nosí s sebou ven, když je pak poztrácí? Ke všemu přitom občas musím přestat a lehnout k těm podivným, nezajímavým předmětům a pokud je nemám přesně mezi tlapkami, tak na ně ani granule nedostanu! Jakoby nestačilo, že si k tomu lehám. Žrali by jste vy v leže? To je fakt děs.

Jsem pánečků první opravdový pes, tedy když nepočítám toho fenka, co si o sobě myslí, že je vlkodav i když je to jen čivava, co nemá zuby. Ještě že ty jeho výhružky beru jen jako vtip. Je to už starý pán a tak mu chci dopřát alespoň to minimum úcty, které si dle svého mínění zasluhuje. No, přeci jenom, byl v rodině dřív než já, což je jeho jediné štěstí. Co se úcty týče, jeho značek se to ale netýká, ty klidně přeznačkuji a ani se za to nestydím.

Tak pá a nos na nos

Nox (Quiro)